OM PROGRAMMET

APPLIED SCHOLASTICS
GLOBALT SENTER FOR
STUDIETEKNOLOGI

MER ENN
3,200
APPLIED
SCHOLASTICS
grupper
OPERERER I
73
LAND

Så tidlig som på 1950-tallet ble L. Ron Hubbard klar over svakhetene i utdanningssystemet. Som svar på denne krisen begynte han å utvikle en faktisk teknologi for læring, med hvilken ethvert emne kunne mestres. Disse gjennombruddene innen utdanning er samlet kjent som Studieteknologi. De gir studenter i alle aldre og på ethvert utdanningstrinn den manglende ingrediensen i mye av moderne utdanning – kunnskapen om hvordan man lærer.

Mr. Hubbard beskrev hva det faktisk innebærer å møte den utfordringen i utdanning:

«Formålet og målet til ethvert samfunn når det tar for seg problemet med utdannelse, er å øke evnene, initiativet og det kulturelle nivået, og gjennom alle disse, samfunnets overlevelsesnivå.»

På 1960-tallet utgav Mr. Hubbard en serie foredrag basert på forskningen på det omfattende emnet om hvordan man studerer og lærer. Så universell var anvendeligheten av hans oppdagelser at informasjonen snart var i bruk i Scientology-Organisasjoner.

De ble også tatt i bruk av lærere i alminnelige klasserom, med rapporter om målbare forbedringer i elevenes læreevne. I 1971 opprettet en skolelærer den første undervisningsorganisasjonen som spesialiserte seg i bruken av Studieteknologi.

Applied Scholastics ble grunnlagt i Los Angeles året etter, viet til å arbeide med myndigheter og skoler verden over for bred innføring av denne teknologien.

I mer enn five tiår var introduksjonen av Studieteknologi på skoler og universiteter i stor grad en grasrotinnsats innledet av lærere forent under banneret av Applied Scholastics. I dag er Applied Scholastics et verdensomspennende nettverk av skoler, programmer og studieveiledningsgrupper.

I 2003, for å imøtekomme den internasjonale etterspørselen etter Studieteknologi, åpnet Applied Scholastics en campus med internat ved Spanish Lake, nær St. Louis, Missouri. Dette 100 hektar store treningssenteret bare 3 km fra sammenløpet mellom Mississippi- og Missouri-elvene, er det internasjonale hovedkvarteret for Applied Scholastics og det første college for Studieteknologi.

Hva er Studieteknologi? Under sin forskning på emnet oppdaget Mr. Hubbard at det viktigste hinderet for en students evne til å beholde og effektivt bruke data, var fraværet av en teknologi for hvordan man studerer. Dette inkluderte hans oppdagelse av det som er kjent som de tre studiebarrierene. Studieteknologi, eller Studie-Tech som det ofte kalles, inkluderer presise metoder for å overvinne disse barrierene. De primære barrierene er:

Mangel på masse (fysisk gjenstand) av det som studeres

Hvis man forsøker å forstå hvordan en bil, en computer eller et solsystem fungerer og virker, er den skrevne teksten og det talte ordet ingen erstatning for selve gjenstanden. Å mangle gjenstanden som er knyttet til et ord, kan hemme all forståelse. Hvis massen til et emne mangler, kan studenten føle seg flattrykt, det kan få ham til å føle seg sammenbøyd, få ham til å føle at det på en måte går rundt for ham, han føler seg på en måte død, det får ham til å kjede seg.

For steil studiegradient

Når studenten ikke har mestret foregående ferdigheter før han går videre til mer kompliserte eller detaljerte trinn, kan studenten føle en slags forvirring eller fortumlethet (beveger seg eller svaier som om han kunne falle). Denne studiebarrieren blir ofte referert til som «manglende grunnleggende ferdigheter» eller «utilstrekkelige grunnleggende ferdigheter».

Et ord som ikke er forstått, eller er galt forstått

Den tredje og viktigste barrieren er det misforståtte ordet. Et misforstått ord er et ord som ikke er forstått, eller et ord som er galt forstått. Alt blir helt tydelig tomt etter et ord som man ikke forstår eller har forstått galt. Det kan resultere i at studenten har en tydelig tom følelse, en utkjørt følelse, en «ikke til stede»-følelse, og en slags nervøs uro kan følge.

MER ENN
220
TUSEN
PEDAGOGER
trent
—av—
APPLIED
SCHOLASTICS

Lærere og administratorer fra offentlige og private skoler, studieveiledere, bedriftskonsulenter og utdanningskonsulenter fra rundt om i verden kommer til Applied Scholastics i Spanish Lake for trening i Studieteknologi. Profesjonell opplæring med internat og på dagtid er tilgjengelig, og mange kurs tilbys med studiepoeng for etterutdanning og videreutdanning.

Spanish Lake tilbyr også et fullstendig program av kurs og seminarer om spesifikke aspekter ved Studieteknologi, samt studier i teknikker som gjør studentene mer ansvarlige, selvstyrte og i stand til å tale sin egen sak.

Applied Scholastics har trent mer enn 220,000 pedagoger fra 73 nasjoner, som i sin tur har brakt Studieteknologi til tens of millions kollegaer og studenter.